Sākumā cigun vingrošana ir saistīta ar elpošanas vingrinājumiem, konkrētām kustībām, attīstot pareizu domāšanas veidu.
Ikdienā cilvēks ir ļoti sasprindzis, pleci ir savilkti, piere saspringta, gan darbā strādājot ar datoru un ilgstoši sēžot, gan veicot dažādus mājas darbus. No rīta ceļoties, piemēram, žokļa muskulatūra vairumā gadījumu ir ļoti saspringusi. Ķermeni būtu svarīgi mācēt atslābināt.
Elpošanas treniņi ir vērtīgi un noderīgi katram cilvēkam. Apziņas pievēršana elpošanai palīdz atslābināties un attīsta spēju dažādās situācijās saskaņot elpu, lai cilvēks veiksmīgi atslābinātos jebkurā dzīves situācijā. Pēc austrumu filozofijas ar apzinātu elpošanas trenēšanu cilvēks paaugstina sevī ci enerģiju - dzīvības enerģiju. Tā var būt iedzimta, iegūta no dabas, vingrošanas un kustības, ēdiena un elpošanas procesa. Viena no elpošanas formām ir diafragmālā elpošana, kas ļoti precīzi veicina šādu funkcijas attīstību. Cilvēks diafragmālās elpošanas laikā prātu pārvieto uz vēderu, attīstu spēju būt mierīgam.
Katram cilvēkam ir jāapgūst un jāattīsta spēja atslābināt prātu. Tas nozīmē darīt darbu, kad tas ir jādara un domāt tad, kad ir jādomā. Šādi tiek attīstīta spēja koncentrēties un atslābināties, kad tas ir vajadzīgs un vēlams. Ja par daudz strādā, rodas pārslodze un izsīkuma sindroms. Ja par daudz koncentrējas uz dzīves baudīšanu, dažādām baudām, attīstās slinkums un gausums ķermenī. Ja cilvēks pārtrauc sporta treniņus, attīstās ķermeņa muskuļu atrofija. Lai mācītos atslābināt prātu, kas ir sasprindzināts mēģinot risināt dažādas dzīves problēmas, ir izstrādātas dažādas meditācijas un mantras.
Cigun vingrošanai ir daudz ieguvumi veselības uzlabošanai. Pirmkārt, regulāri nodarbojoties ar cigun paaugstinās imunitāte un cilvēki ar vīrusu infekcijām slimo retāk un vieglākā formā. Cilvēks emocionāli kļūst daudz mierīgāks, līdzsvarotāks, samazinās veģetatīvās distonijas simptomi un depresijas radīts nomāktais garastāvoklis. Cilvēkos mazinās veģetatīvās distonijas radītā trauksme, sirdsklauves. Sievietes attīsta spēju sadzīvot un mazināt ar klimaksu saistītos simptomus, kā svīšanu, karstumu viļņus.
Cigun veiksmīgi palīdz dažādu elpceļu saslimšanu gadījumā. Slimojot cilvēkam ir svarīgi kustināt savu ķermeni, lai veicinātu toksīnu izvadīšanu, paaugstinātas temperatūras koriģēšanu. Kombinējot Rietumu medicīnas ārstēšanas metodes ar cigun palīdzību veiksmīgi samazinās bronhiālās astmas paasinājumi, tiek kontrolēti hroniski obstruktīvās plaušu slimības simptomi. Dažādu elpošanas vingrinājumu izmantošana covid ārstēšanā paaugstina un uzlabo plaušu alveolu funkciju.
Cigun vingrojumu izpildīšana un imidžterapijas prakse, apvienojot to ar tradicionālajā ārstēšanas metodēm, efektīvi palīdz atvieglot arī smagu slimību gaitu, paildzinot dzīvildzi. Cigun uzlabo miega kvalitāti, stiprina dziļo muguras muskulatūru.
Daudzas slimības mūsdienās ir saistītas ar psiholoģiju, spriedzi un sadzīves stresa radītām sekām. Cigun, apvienojot ar tradicionālajām ārstēšanas metodēm, samazina sirds slimības, paaugstinātu asinsspiedienu, gremošanas sistēmas problēmas, kā arī zarnu radītās spazmas. Sievietes iemācās atslābināt iegurni, kontrolējot savu hormonālo sistēmu.
Cigun un elpošanas vingrinājumiem ir liela nozīme epilepsijas lēkmju samazināšanā, tās kļūst retākas, jo cigun pazemina spriedzi ķermenī, sprandā, kas ir iemesls lēkmju saasinājumiem - bieži novērojami ļoti labi rezultāti. Cigun uzlabo visu orgānu darbību, funkcijas.
Cigun vingrojumu kultūra iemāca dzīvot ar sajūtu, kas apzīmē - ieklausīšanās savā organismā un prasme dzīvot saskaņā ar dabu, kā arī komunicēt ar dabu ir pašsaprotami. Daudzi cilvēki mācās to apgūt, īpaši Rietumos.
Cilvēkiem ir iespēja attīstīt atvērtu sirdi, piepildīt sevi ar enerģiju, prieku, mīlestību, empātiju, cieņu. Cilvēks apzināti, liekot un motivējot sevi smaidīt, veicot elpošanas vingrinājumus, ļauj organismam paaugstināt endorfīnus. Apzināta sejas muskuļu mehāniska darbība, konkrēta muskuļu sasprindzināšana un atslābināšana ir saistīta ar nervu receptoriem, kas ir savienoti ar galvas smadzenēm un sūta tām impulsu. Pārsvarā cilvēki ir pieraduši sadzīvot ar sāpēm, ciešanām un ir grūti sevi pārliecināt būt optimistam un atdalīt sevi no ārējiem faktoriem, kas rada šīs sajūtas ķermenī. Pamēģiniet iemācīties smaidīt ne tikai dažas minūtes dienā, bet līdz pusstundai vai vairāk, paceļot lūpu kaktiņus uz augšu un koncentrējot uzmanību, piemēram, uz ieelpu un izelpu - tādējādi atslābinot arī prātu. Efekts dažu nedēļu laikā būs jūtams.
Cilvēki mazinot spriedzi un stresu ar cigun vingrošanu, sāk izjust mieru un attīsta sevī spējas dzīvot un izbaudīt tagadni, esošos mirkļus.
Apziņas un pozitīvas domāšanas trenēšana ir tādi paši treniņi, kā jebkurš ikdienas darbs un muskuļu treniņš. Uzstādiet pozitīvus un reāli sasniedzamus mērķus, kas Jums radīs gandarījumu un paaugstinās motivāciju un prieku dzīvot. Darīt labu un teikt labu cilvēkiem arī ir labas, regulāras prakses daļa.
Padomājiet vai esat laimīgi un ja ne, tad kāpēc. Cilvēki tērē daudz laika tā noskaidrošanai. Cigun dod iespēju attīstīt sevī spējas tādam būt. Protams, ikviens cilvēks saskaras ar dažādām problēmām un slimībām, kas iespaido viņa dzīvi. Bet cilvēkam ir jābūt laimīgam. Mūsu mērķis – būt laimīgam.
Tāpēc ir svarīgi atrast nelaimes iemeslu. Daudziem cilvēkiem traucē viņu slimības, tāpēc viņi nav laimīgi. Un vai tas tiešām ir galvenais iemesls?
Ja cilvēks ir vesels, bet trūcīgs – viņam ir slikti. Pasaulē ir daudz ļoti bagātu un veselu cilvēku. Kā jūs domājat, vai viņi visi ir laimīgi vai nē? Cilvēks pārsvarā grib būt bagāts un veiksmīgs. No vienas puses tas prasa daudz rūpju un papildus problēmu, no otras- briesmas visu pazaudēt, tikt apzagtam un pat nogalinātam. Tas liecina par to, ka ikvienam cilvēkam jebkurā sociālajā vidē, eksistē savas problēmas, kas traucē viņam justies būt laimīgam.
Ikviens cilvēks savas dzīves laikā piedzīvo milzīgu daudzumu negatīvo emociju. Vai jūsu atmiņā un apziņā ir tāds cilvēks, kurš jūs ļoti stipri aizvainoja vai nodarīja pāri, un jūs nespējat to viņam piedod? Vai ir kāds, kuru jūs turpināt nīst? Vai kādam no jums bija radusies bēdu un aizvainojuma sajūta, kas saistīta ar jūsu tuviniekiem, un jūs vēl joprojām to jūtat? Vai ļoti sen kaut kas jūs ir nobaidījis, bet vēl joprojām šis bailes mīt dziļi jūsos un jūs tās periodiski jūtat? Mums ir nepieciešams atbrīvoties no šīm negatīvajām emocijām.
Ļoti daudzas emocijas ir nākušas no mūsu pagātnes, ģenētikas, mantojuši no saviem senčiem. Bet ir emocijas, kas pavada mūs arī tagadnē. Mūsu dzīvēs rodas daudz situāciju, kad mēs nevaram pieņemt lēmumu, kad nezinām, ko mums darīt. Īpaši grūti mums ir risināt emocionālās problēmas. Tāpēc mūsu noskaņojums un laimes sajūta ir saistīti ne tikai ar fizisko ķermeni vai tā problēmām, bet arī no emocijām.
Kā mēs varam atbrīvoties no šīm negatīvajam emocijām? To ir ļoti grūti izdarīt, izmantojot tikai savas zināšanas. Bet mūsu ķermenim ir sava metode. Tās nav zināšanas, tās ir spējas. Kad mums ir skumji, mēs raudam un mums tek asaras. Tāpēc raudāšana un asaras ir veids, kā ķermenis atbrīvojas no skumjām. Reizēm mēs esam tik priecīgi, ka sākam smieties. Pēc smiekliem ir miera sajūta. Smiekli ir viens no veidiem, kas ļauj vaļu mūsu laimei. Attīstot savas spējas, mēs veiksmīgāk un ātrāk varam atbrīvot sevi no negatīvā, traucējošā. Un cigun treniņi attīsta šīs spējas.
Laime ir iekšēja kategorija un tā piemīt mums pašiem, to nevar iegūt no ārpuses. Laimi nevar nopirkt. Jūs varat nopirkt apģērbu, ēdienu, mājokli, bet ne laimi. Tā rodas cilvēkā iekšpusē. Vai ir kāda metode, kas spētu kaut ko izmainīt, lai mēs spētu justies laimīgi?
Tieši tāpēc mēs nodarbojamies ar cigun treniņiem. Cigun treniņi iedalās četrās pakāpēs, kur pirmajās trīs apmāca Ķīnā sertificēti instruktori. Mēs uzkrājam enerģiju, kas palīdz mums risināt fiziskā ķermeņa, emocionālās un apziņas problēmas. Kad (ci) enerģijas būs pietiekoši, kad tā būs piesātinājusi katru mūsu šūnu, ieskaitot ari smadzenes, tad meditējot mums iestājas īpašs stāvoklis- Prāta klusuma stāvoklis.
Klusums nav tas pats, kas- kad nav nekādu domu. Tas ir stāvoklis, kad jūs jūtaties ļoti mierīgi, gan iekšēji, gan ārēji - jums nav nedz pozitīvo, nedz negatīvo emociju. Tas ir gaišuma, miera un labsajūtas stāvoklis. Jūs jūtaties laimīgs, jo ir atrisinātas nevis jūsu finanšu un sadzīves problēmas, un ne tāpēc, ka jūs esat piedzīvojis kaut ko patīkamu, bet gan tādēļ, ka jūsos ir miers un labsajūta. Tā ir iekšēja laimes sajūta, kas nav saistīta ar ārējiem faktoriem.
Ja šādu stāvokli jūs turpināsiet ilgstoši saglabāt, tad jūsu ķermenī notiks izmaiņas – enerģija brīvi pārvietosies un izplatīsies visā ķermenī. Tad nebūs nedz ķermenisku, nedz emocionālu ciešanu. Tai pat laikā mēs pārstājam just savu ķermeni, un mūsu apziņa it kā savienojas ar dabu un Kosmosu.
Ar instruktoru palīdzību tiek aktivizētas spējas, kas ļauj ātrāk sasniegt rezultātu. Cigun treniņu rezultātā uzlabojas cilvēka spējas adaptēties un veiksmīgāk risināt savas problēmas.
Cilvēks nespēj samierināties ar savu likteni un ikdienas pienākumiem. Cilvēkiem dzīve ir dota tam, lai viņi iegūtu jaunas pozitīvas dvēseles īpašības, jaunas tikumiskās īpašības. Un tas notiek dzīvojot, praktiski darbojoties un mainot sevi, nevis tikai lasot grāmatas vai piedaloties lekcijās. Lai mūs piespiestu sevi mainīt, tiekam no likteņa iemesti dažādās dzīves situācijās, apstākļos. Tie ir dažādi pārbaudījumi un uzdevumi, kas mūs norūda, lai mēs būtu pozitīvi.
Cigun (Džun Juaņ) ietver dažādu skolu elementus, tajā pat laikā šai sistēmai nav nekāda sakara ar reliģiju, politiku vai jebkādu citu ideoloģiju - ar to var nodarboties jebkurš, neatkarīgi no savas pārliecības, vecuma, dzimuma un veselības stāvokļa. Šis virziens pieder pie augstākajiem cigun līmeņiem un ir zināšanu un metodiku sistēma, kas ļauj iegūt īpašas spējas, iepazīt sevi, izprast pasaules uzbūvi, apzināt savus uzdevumus un vietu tajā.
Ar vairāk informāciju par cigun variet iepazīties Džun Juaņ Cigun asociācijas mājas lapā www.zyq108.lv
Džun Juaņ - Ķīnas vidienes līdzenums – ir tās vietas ģeogrāfiskais nosaukums, kur vairāk nekā pirms 7000 gadu radies šis cigun veids. Kādreiz tā sauca samērā lielu provinci Ķīnas centrālajā daļā (šobrīd tā ir sadalīta trīs daļās), Huanhes upes reģionā, kura sava dzeltenā ūdens dēļ tiek dēvēta arī par Dzelteno upi.
Vingrinājumi ir vienkārši un lielākā daļa vingrinājumi tiek izpildīti sēdus, bet vingrinājumi un praktizēšana dažiem cilvēkiem var prasīt piepūli. Psihisku vai smagu sirds un asinsvadu sistēmas slimību gadījumos (III–IV pakāpes sirds mazspē- ja, III–IV pakāpes stenokardija) nepieciešama iepriekšēja ārsta konsultācija un uzraudzība visa procesa laikā.
Džun Juaņ cigun ir sadalīts vairākās pakāpes. Pirmās pakāpes mērķis ir aktivizēt, kvalitatīvi uzlabot un pārveidot Sja daņtjaņ enerģiju, lai palielinātos mūsu dzīvības spēks, normalizētos enerģijas cirkulācija kanālos, atverot nosprostotās vietas un veicinot atveseļošanos.
Lai apmeklētu cigun regulārās nodarbības, būtu nepieciešams apgūt apmācību pie instruktora Gunta, Ances, Kārļa vai Inas
Īrisa Celma ir personīgās izaugsmes treneris, Sertificēts Džun Juaņ Cigun III pakāpes cigun instruktors ar retrīta vadīšanas tiesībām un imidžterapijas konsultants. Ieguvusi zinātņu bakalaura grādu pedagoģijā un psiholoģijā. No 2001. gada ir Meistara Sju Mintana tiešais skolnieks. Ar Džun Juaņ cigun nodarbojas no 2000. gada.
Sertificēts Džun Juaņ Cigun I un II pakāpes instruktors
Cigun nodarbības un apmācības pasniedz individuāli.
Pasniedz latviešu, krievu valodā.
Sertificēts Džun Juaņ Cigun III pakāpes instruktors un imidžterapijas konsultants.
Cigun apmācība individuāli un online. Pasniedz latviešu, angļu un krievu valodā.
Sertificēt Džun Juaņ Cigun II pakāpes instruktors un sertificēts ginekologs, dzemdību speciālists
Cigun 1. pakāpes apmācība individuāli un online; elpošana grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā, pieteikšanās pie Ances. Pasniedz latviešu, angļu, krievu valodā.
Kā ginekologs, dzemdību speciālists konsultēju ambulatori.
Sertificēts Džun Juaņ Cigun I pakāpes instruktors
Cigun 1. pakāpes apmācība piektdienās, sestdienās, svētdienās individuāli un online, pieteikšanās pie Kārļa. Pasniedz latviešu, angļu valodā.
Sertificēts Džun Juaņ Cigun I pakāpes instruktors
Cigun 1. pakāpes apmācība piektdienās, sestdienās, svētdienās individuāli un online, pieteikšanās pie Inas. Pasniedz latviešu, krievu valodā.