Mana motivācija nodarboties ar cigun vingrošanu

Lauma Kazaka

Ar cigun sāku nodarboties pirms 8 gadiem, un sākotnēji mana motivācija bija uzlabot veselību. Man bieži bija slikta pašsajūta, nogurums, ļoti pārdzīvoju par dažādiem dzīves notikumiem, kas ietekmēja manu psiholoģisko stāvokli. Bija arī dažādas sadzīviskas problēmas, ko bija grūti atrisināt.

Pēc apmēram 1,5 gadu cigun treniņu es jutu, kā palēnām uzlabojas veselības stāvoklis un sāku atgūt ticību saviem spēkiem. Kopā ar cigun nodarbībām sāku apmeklēt konsultācijas pie personīgās izaugsmes trenera un sportot, attīstot fizisko ķermeni. Sāku aptvert vairāk par savām emocijām, sajūtām, intuīciju un mērķiem - kāda es esmu kā cilvēks? Kas ir tas, ko es vēlētos realizēt, ko gribētu sasniegt?

Man cigun nodarbībās vislabāk patīk to lakoniskums - jēgpilnība, un regularitāte. Tās dod labu ietvaru mainīgajai un radošajai dzīves struktūrai un atgādina par būtisko. Turklāt es darbojos radošā profesijā, un esmu pateicīga par to, kā cigun treniņi ir palīdzējuši man attīstīt intuīciju, jūtīgumu, smalkāku un dziļāku pasaules uztveri, kas ļoti noder manā profesionālajā dzīvē.

Esmu pateicīga par iespēju sevi harmonizēt un balansēt, jo, izmainot attieksmi pret savām ikdienas problēmām, es varu labāk novērtēt līdzcilvēkus un pasauli, kas man apkārt, iemācīties tos izprast un vairot dzīvesprieku. Tajā pašā laikā, es jūtu, kā ir mainījies mans kopējais fiziskās un garīgās enerģijas līmenis, ļaujot paveikt daudz vairāk nekā agrāk, un arī veiksmīgāk risināt dažādus jautājumus.

Es ieteiktu pamēģināt cigun ikvienam, kurš vēlētos attīstīt iekšējo mieru un harmoniju, vairot dzīvesprieku, labāk izprast sevi un savu vietu šajā pasaulē. Es personīgi pazīstu vairākus cilvēkus, kas ar regulāru cigun treniņu palīdzību ir atrisinājuši nopietnas veselības problēmas, kā arī atrisinājuši problēmas darbā un savstarpējās attiecībās.

Vērojot savus treniņu biedrus, esmu priecīga redzēt, cik daudz cilvēku ir uzlabojuši savas dzīves kvalitāti - pabeiguši augstskolu, atraduši jaunu darbu, izveidojuši veiksmīgu karjeru, apprecējušies. Es domāju, ka tas ir iespējams tāpēc, ka cilvēks ir sevi zināmā mērā sakārtojis iekšēji.

Aptverot un sajūtot cigun treniņu pozitīvo ietekmi, es izgāju vairākas cigun pakāpes un izlēmu, ka vēlētos kļūt par Lielmeistara Sju Mintana personīgo skolnieku. Manuprāt, Meistaru raksturo ārkārtīga labsirdība, viedums un milzīga enerģijas jauda, tāpēc esmu apmeklējusi Meistara retrītus ārpus Latvijas un online nodarbības. Šogad, kad Meistars ir Rīgā, es ieteiktu ikvienam izmantot iespēju īsā laikā gūt pozitīvu rezultātu, apmeklēt Meistara lekcijas un pacelt savu enerģijas līmeni, lai uzlabotu dzīves kvalitāti: veselību, savstarpējās attiecības un citus jautājumus.

Plānoju arī turpmāk nodarboties ar cigun, jo treniņi man palīdz uzturēt labsajūtu, labu veselību, iekšēju mieru, palīdz vieglāk risināt dažādus jautājumus, motivē darboties un attīstīt radošas idejas.

Esmu pateicīga saviem cigun treneriem par augsto treniņu kvalitāti un atbalstu, pakāpenisko un sistemātisko dalīšanos ar zināšanām, radošu pieeju individuālajā un grupu darbā. Kaut arī personīgās attīstības ceļš ne vienmēr ir viegls, tas ir daudz vieglāks, ja ir iespējams darboties draudzīgā un atbalstošā vidē, ko saista kopīgas vērtības un mērķi.

Ar cieņu,

Lauma Kazaka

Komponiste, dziesminiece un mūzikas pedagogs

Izmēģini cigun un

Maini sevi!

Kontakti